ćwiczenia w pisaniu

Wzorem średniowiecznych bohaterów w obecnych czasach w ogóle moim zdaniem nie mają żadnych szans bytu. Wyodrębnię trzy przykłady średniowiecznych bohaterów tj. ascety świętego Aleksego, rycerza hrabiego Rolanda oraz władców średniowiecznych, np. Bolesława Chrobrego.

Uważam, że filozofia i ideologia średniowiecza nie ma żadnego przełożenia na czasy obecne. Pewnie nie jedna osoba chciała by obecnie czerpać wzorce wyniesione od bohaterów średniowiecznych.Jednak nie oszukujmy się, obecny pośpiech za pieniędzmi, dobrem materialnym, i postęp techniczny nie pozwalają nam na życie w takiej ideologi. Każdy chce mieć wszystko, szybko i tanio.
 Spójrzmy na takiego Świętego Aleksego, kto w dzisiejszych czasach porzuca dom, rodzinę, dobrowolnie poddając się żebractwu, nie potrzebuje żadnych uciech materialnych i cielesnych w imię Boga.Teraz większość ludzi, zwłaszcza w krajach liberalnych takich jak Holandia bądź Francja wręcz odwraca się od Boga. Następnym przykładem bohatera średniowiecznego posłużył mi Rycerz Roland.W imię własnej dumy , a rzekł bym nawet pychy potrafił poświęcić życie swoich spół kompanów , byle by nie wzywać pomocy.

Moim zdaniem ludzi tak wierzących w swoją ideę i walczących o to, mimo braku sił i środków jest naprawdę mało.To nie są bohaterowie, dla mnie są to szaleńcy, jak np: Talibowie, którzy wysadzą siebie i całą swoją rodzinę byle zabić dwóch wrogów. Ostatnim bohaterem średniowiecza, są średniowieczni władcy np: Bolesław Chrobry.Złych rzeczy się o nich nie pisało, gdyż byli władcami. Pewnie wiele dobrych rzeczy zawdzięczamy Bolesławowi Chrobremu, aczkolwiek nie wiadomo jakim był władcą.

Odnosząc się do dzisiejszych czasów, o naszej władzy też nie można źle pisać. I to jest jedyna rzecz która pozostała nam po bohaterach średniowiecznych.

Jedna odpowiedź na „Projekt 2 KS”Roman Rzadkowski - autor